Dr. Rosenberg’e Göre Herbalife

Meksikalı doktor ABD’de tıp okumuş, Gastroentoloji Uzmanı. Her gün ofisine beslenme kaynaklı kilo problemi olan 30-40 kişi geliyormuş. Herbalife, ondan beslenme üzerine verdiği dersleri dünyaya anlatmasını istemiş. Rosenberg’in Herbalife ve beslenme ile ilgili görüşleri şöyle:

“Şeker ve fast food aşırı kiloya neden oluyor. Herbalife bir ilaç şirketi değil, ürünleri kimyevi madde içermiyor,ürünler tedavi etmez, yalnızca gıda takviyesi sağlar.  (Vitaminler, mineraller, kalsiyumlar ve soya) Bizim gün boyunca almamız gereken ama alamadığımız şeyler..

Yaşlanmanın etkilerini iyi beslenme belirler, iyi beslenirsek, vücudumuz hastalıklarla daha iyi savaşır. 21. yüzyılda beslenme alışkanlığı çok değişti. Günümüzde yağ ve şeker çok büyük bir tehlike. Sağlıklı olmayan hayvansal protein de… Ama günlük aldığımız gıdalarda lif, vitamin ve mineraller yok. Yağ, şeker, tuz ve kalorinin ise aşırısını almaktayız.

ABD’de nüfusun %60′ı aşırı kilolu, bunun %30′u ise obezite düzeyinde, ABD’deki bu durum hızla diğer ülkelerde de baş gösteriyor. Dünya nüfusunun %30′u aşırı kilolu…

Herbalife, gıda bilimi teknolojisinin bir ürünüdür, kombinasyonudur. Mühim olan gıdayı hücrelere ulaştırabilmek. Herbalife’da olmamasına karşın, tamamen bitkilerden oluşan tedaviye yönelik ilaçlar vardır, ancak Herbalife ürünleri tedavi amaçlı değildir. Optimum bir beslenme vücuda ihtiyaç duyduğu proteini, şekeri, temel yağ asitlerini, vitamin ve mineralleri sağlar. Enerji kaynağı olarak yemeğe ihtiyacımız vardır. Fakat bazı besinler ise bize hamallık yaptırıyor. Bir Amerikalı, günde 3800 kalori alıyor oysa vücudun ihtiyacı olan günlük 1800 – 2000 kaloridir. Çözüm ise gereksiz olan fazla kaloriyi düşürmektir.

Herbalife Formül1  soya fasulyesi temelli bir içecek. Doğada en iyi protein soya proteinidir. Amerika’da FDA “Herbalife ürününün içindeki protein, en iyi proteindir.” onayı vermiştir. Neden en iyi protein? Dünyada Amerika, soya proteini üretiminde bir numaradır. Ama en az protein tüketen toplumlardan biridir. Çünkü proteinlerin çok büyük kısmını ihraç ediyor, nereye mi? Tabii ki JAPONYA’ya…

Japon kadınlarının hiçbiri göğüs kanseri nedir bilmez, Japon erkeklerinde prostat kanseri çok az görülür. Günlük kan tükeimi için folik asit gerekiyor, hamile kadınların yeterince lif almaması nedeniyle olan hastalıklar var, 10 yıllık bir araştırmadan çıkan sonuç: 10000′den fazla hemşire üzerinde yapılan bir araştırmayla, 5000 hemşire folik asit alıyor diğer 5000 hemşire ise almıyordu. Bu araştırma sonucunda folik asit alanların kansere yakalanma oranları oldukça düşük çıktı. Hastalıkların önlenmesinin en önemli yolu sağlıklı beslenmedir. Çay, çok iyi bir antioksidandır. Adı thermojetics Enerji verir. Formül 1 ve Formül 2 ve Çay  birbirini etkileyerek sinerjik bir etki ortaya çıkarırlar.

Yukarı