Herbalife Ürünleri Hakkında Yanlış Bilinenler

Kategorisi: Blog

Etiketler:

Geçenlerde canlı destek yardımıyla görüştüğüm bir müşterim (“müşterim” diyorum yeni müşterim oldu) “Herbalife kullanmak istiyorum” diye gönderdiği canlı destek talebi mesajıyla konuşmaya başladı. Müşterimin yaklaşımı şu oldu “Ben bu Herbalife ürünlerinden kullanmak istiyorum, 15 kilo fazlam var, 1-2 haftada istediğim kiloya ulaşırmıyım?” Dona kaldım ekran başında ne söylemem gerektiğini şaşırdım.  İlk aklıma gelen mesajı yazdım. Siz bence bir büyücüye gidin!!!

“Nasıl yani?” diye bir cevap yazdı müşterim. Yani “bu kadar kısa bir sürede sizin kilonuzu ancak büyücü kontrol edebilir” diye bir cevap yazdım. Konuyu fazla uzatmak istemediğim için kısa kesmeye çalıştım, bu hanımefendi mucizevi bir ilaç sandığı Herbalife ürünlerini satın aldıktan sonra herhangi bir programa girmeden rastgele kullanacakmış ürünleri en azından aklında kurguladığı buymuş…

Öncelikle Kalp,Böbrek ya da Karaciğer probleminin olup olmadığını sordum. Sonrasında Protein alerjisi var mı yok mu onu öğrenmeye çalıştım, bunu öğrenmenin kolay yollarından biri, yumurtanın dokunup dokunmadığını sormaktır. Duymak istediğim yanıtları alınca, ürünleri anlatmaya başladım tabii ki;
restaurant_468x60
Yaklaşık 15kg. fazla olması işimi biraz zorlaştırıyordu ama doğru ürünleri kullanırsa altından kalkabileceğini anlattım. Nedir bu doğru? Herbalife Formül 1, Herbalife Bitkisel Lif Tablet, Herbalife Thermo Complete, Herbalife Vitamin ve Mineral Tabletleri ve Herbalife Thermojetics Çay’dan oluşan komple bir set… (Bu arada Camiamızda maalesef Formül 1  sıkıntısı var ama benim elimde 5-10 tane vardı.)

Öncelikle bu ürünleri kullanmak isteyen herkes şunu çok iyi bilmeli, Herbalife Ürünleri ilaç değil, Gıda Takviyesi‘dir. Sağlıklı beslenmenize olanak sağlayan bu gıda takviyeleri ile kilonuzu kontrol etmeniz mümkündür. Herbalife Ürünleri tamamen bitkisel ürünlerdir. Sağlığımızı bozabilecek herhangi bir madde içermez, doğru kullanımı sağlanırsa, kullanan bir çok kişi (kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir) olumlu netice alır.

Bu ürünleri kullanmak için herşeyden önce kendinizle ilgili bilgi sahibi olmalısınız, Kalp, Karaciğer, Böbrek, Protein alerjisi, Şeker gibi rahatsızlıklarınız var mı? yok mu? bunu bilmelisiniz. Eğer bu hastalıklardan biri sizde var ise, mutlaka doktorunuza başvurup, doktorunuzdan onay aldıktan sonra bu ürünleri kullanmalısınız.

Ürünleri satın aldığınızda distribütörünüz size kullanımı hakkında detaylı bilgiler vermek, sizi sürekli kontrol etmek, neticeleri not tutarak size periodik olarak bu bilgileri vermek ile sorumludur.

Ürünlerin kullanımı hakkında pek çok yanlış yapılmaktadır. Bunların en başında Distribütör tarafından verilen programa uymamak gelir ki zaten para vererek satın aldığınız ve ideal bir görünüme sahip olmaya ihtiyaç duyduğunuz bir programa uymuyorsanız size Distribütörler de yardımcı olamaz. Geçenlerde bir yazı okudum çok ilginç bir yazıydı, “Ben 2 ay kullandım ama bir sonuç alamadım.” diye bitiyordu yazının sonu.. Kusura bakmayın ama hata ya distribütörünüzde ya da sizde… Nedir bu yanlış yapılanlar;

  • Ürünleri alıp hareket etmeden, (yürüyüş, ev işi, spor vs yapmadan) ürünleri mucizevi bir ilaç gibi görerek kilonuzu kontrol etmenizi umuyorsanız yanılırsınız. Ne kadar hareket o kadar bereket getirir. Hareket etmelisiniz.
  • Kilo kontrolü için gereken programa sadık kalmalısınız, yoksa işiniz zor. Programa uymak çok önemlidir.
  • Günde 2 öğün formül 1 kullandınız, tabletlerinizi doğru bir biçimde aldınız, ama 3. öğünde yağlı, kızartma ve hamurişi yediniz yine olmadı..Bol yeşilli ve haşlanmış yiyeceklerden oluşan 1 öğünü seçmelisiniz, Eti tavada kızartma değil, ızgarada pişmiş olarak tercih etmelisiniz.

Bu kurallara doğru bir biçimde uyarsanız kilonuzu kontrol etmemeniz için hiçbir sebep kalmaz. Ancak kilonuzu kontrol edebilmek için de ürün kullanımına devam etmelisiniz. Çoğu sitede şu şekilde yazılar okuyorum. “Ben 10 kg. kontrol ettim ama ürün kullanımını bırakınca eski kilolarımı geri aldım. ” Ürün kullanımını bırakınca eski yaşantınıza geri dönüyorsunuz da o sebepten geri alıyorsunuz kiloları… Sağlıklı yeşil yiyecekler yerine kızartma, Balık yerine yağda kızartılmış et,  Öğün aralarında hamur işi ve fastfood yerseniz bu gayet doğaldır. Kilo kontrolü için Herbalife formül 1 ile sağlıklı bir sabah kahvaltısı ve diğer iki öğünde normal yiyecekler yiyerek kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Herbalife Thermojetics Çay’ı da öğün aralarında içerseniz asla eski kilolarınızı geri almazsınız.

 

Bu yazıya bir yorum yaz

Yukarı