METABOLİZMANIZ DÜZGÜN ÇALIŞIYOR MU ?

Kategorisi: Blog

Etiketler:,

easy-weight-lossİdeal kilonuzu koruyabiliyormusunuz.

Metabolizma yı şu şekilde açıklayabiliriz.

Nefes alabilmeniz, kan dolaşımınızın desteklenmesi organlarınızın doğru çalışması ve yiyeceklerden enerji elde edebilmeniz için vücudunuzun kalorileri yakma hızına metabolizma denir.Vücudunuzun kalori yakması tıpkı otomobillerin yakıt harcaması gibidir. Ancak çoğumuz bazı otomobillerin depo başına katettiği mesafenin aynı olmadığını çok iyi biliriz.

Peki kalorileri nasıl daha hızlı yakabiliriz. Açıkcası metabolizma hızınızı genlerinizin belirlediği düşüncesi yaygın bir yanılgıdır.Hatta kilonuzu kontrol altında tutmayışımızı sıklıkla yavaş metabolizmamıza bağlarız;

Fakat aslında metabolizmanız tamamen sizin kontrolünüzde olabilir.Metabolizmanızı her öğünde bir greyfurt yemek değil: düzenli egzersizle birlikte yüksek proteinli ve düşük kalorili bir beslenme düzeni uygulamak hızlandırır.

Çünkü protein yağsız kas kütlesinin oluşmasına ve korunmasına yardımcı olur.Alınan kalorileri azaltmakta yağların yakılmasını sağlar.

Vücudumuzda her 500gr lık yağsız kütle günde yaklaşık 14 kalori yakar. Hem de sadece dinlenirken kaloriyi azalttığınızda metabolizma hızınızın biraz düşeceği doğrudur. Vücudunuz daha az yakıt aldığını anladığında sahip olduğu yakıtı korumaya çalışacaktır. Ancak bu küçük değişikliği egzersiz ile dengeleyebilirsiniz.

Hergün 30 dakika aktif olmanın kilonun kontrol altına alınmasını kolaylaştırdığı ve metabolizma  hızını artırdığı kanıtlanmıştır.

Tazeleyici ve düşük kalorili alternatif bir içecek olarak 85 mg kafein, yeşil çay ve siyah çay içeren Herbalife bitkisel konsantre çayı deneyin.

Hem sıcak hem de soğuk olarak zevkle tüketilebilir ve kullanıma hazır halde sunulur.

Herbalife ürünlerinin metabolizmanıza sağlayacağı destek hakkında daha ayrıntılı bilgi ve ürün siparişi için Yaşam koçunuz

Kemal & Pınar Paşalı dan veya www.herbalpazar.com web sitemizden yararlanabilirsiniz.

 

Bu yazıya bir yorum yaz

Yukarı