Nitrik Oksit nedir? Neden İhtiyaç duyarız?

Kategorisi: Blog

20150423_093337-1

Niteworks nitrik oksit

Yaşımız ilerledikçe özellikle 30 yaşın üzerinde Nitrik oksit üretimimiz azalır. Damarlarımızın genleşmesi, elastikiyeti açısından büyük önem taşıyan nitrik oksit dışardan direkt alabileceğimiz bir madde değildir, fakat vücudun nitrik oksit üretmesini sağlayan etken maddeleri almak mümkündür. Bu maddeler L-Arjinin, L Sitrulin  maddeleridir. Egzersiz yaptığımızda oluşan bu maddeleri bazı özel kuruyemiş, et, balık süt ürünleri, sebze ve meyvelerden de alabilmekteyiz.

Bu maddelerin vücutta eksikliği nitrikoksit üretimimizi azaltacağından dolayı bazı kadiyovasküler rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmamıza sebep olabilir.

Örneğin kan akışı azalailir, damar daralması, kan pıhtısı kaynaklı kalp krizi ve felç geçirme riskimiz artabilir.

Artan nitrikoksit seviyesi damarlarımızın daha elstik olmasından dolayı kan basıncını (tansiyon) dengelemeye yardımcı olur. Prof.Dr.Louis Ignarro vücutta nitrik oksit seviyesinin azalmasının özellikle hiper tansiyon riskini arttırdığını, kalp damar hastalıklarını tetiklediğini keşfetmiş ve bundan dolayıda 1998 de Nobel Tıp ödülüne layık görülmüştür. Herbalife ın Bilimsel Danışma kurulu üyesi olan Ignarro geliştirdiği Omega 3 takviyesi ile Herbalife ürün yelpazesine ürün geliştirmeye devam etmektedir.

Kalp rahatsızlığı kilo almakla da doğru orantılı olarak  artmaktadır.Bu sebeple hem kilomuzu kontrol altına almak için Herbalife ın besin takviyelerini (Formül 1) öğün yerine günde en az bir kere kullanabiliriz ve nitrik oksit üretimimizi dengede tutmak için tercihen gece yatmadan evvel 2 ölçü niteworks 1 bardak su ile karıştırıp içebiliriz.

 

Bu yazıya bir yorum yaz

Yukarı